Plánovanie letnej dovolenky je už v plnom prúde. Šesť z desať ľudí vykonalo už nejaký prieskum ohľadom letnej dovolenky už vo februári,1 avšak 46% sa ešte nerozhodlo pre destináciui.2 Nedávne prieskumy odhalili aké typy dovoleniek sú žiadané a ako sa plánujú.

Mobilné zariadenia umožňujú viac flexibility pre cestovateľov. Z pohľadu plánovania dovolenky, 16% z tých, čo už začali hľadať letnú dovolenku, budú plánovať väčšinu aktivít za pochodu až na mieste svojej dovolenky.3

mobilné zariadenia

44%

ľudí plánuje svoje letné dovolenky pomocou viacerých mobilných zariadení.4

Ľudia uprednostňujú na vyhľadanie dovolenky mobilný telefón pred klasickým desktop počítačom. Jedná sa najmä o kategórie ako rodinné dovolenky, luxusné cestovanie, cestovanie párov a svadobné cesty.4

prieskum pomocou telefónu

Vyhľadávanie rodinných dovoleniek, luxusných dovoleniek, dovoleniek párov a svadobných ciest, narástlo minimálne trojnásobne rýchlejšie než vyhľadávanie ekoturizmu alebo zážitkového cestovania.

Najsilnejší nárast bol zaznamenaný v spojitosti s rodinnými dovolenkami.6

Zdroje

1 – 4 Google Survey, „Summer Travel 2017“

5 – 8 Google Internal Data, Insights Finder Category Trends

Ak sa Vám páčil tento článok a chceli by ste od nás dostávať newsletter s podobnými zaújmavými článkami, neváhajte a prihláste sa na odber nášho newsettra.

Chceli by ste kreatívnu reklamu?